Gwiazdy nigdy nie gasną - Agnieszka Zakrzewska 0
Gwiazdy nigdy nie gasną - Agnieszka Zakrzewską
Książka Agnieszki Zakrzewskiej "Gwiazdy nigdy nie gasną" to pierwsza powieść, która zostanie wydana przez nasze wydawnictwo. Premiera wersji papierowej będzie miała miejsce 27 kwietnia 2022, wcześniej będzie dostępny audiobook oraz ebook.
Tą powieścią od początku byłyśmy oczarowane i głęboko wierzymy, że zrobi na czytelnikach podobne wrażenie jak na nas. Kiedy pierwszy raz ją przeczytałyśmy, od razu wiedziałyśmy, że ta przepiękna opowieść o sile przyjaźni zasługuje na szczególną czułość, na wrażliwe podejście do tematu i odpowiednią oprawę. Specjalnie dla niej dużo wcześniej ruszyłyśmy z działalnością wydawniczą, niż wstępnie planowałyśmy. Dlatego też zawsze będzie nam bliska, jako ta pierwsza wydana przez Wydawnictwo Flow i otwierająca nowy rozdział, w którym być może zechcecie nam towarzyszyć..
__________
"Gwiazdy nigdy nie gasną" to niezwykła historia oparta na nieznanych faktach z życia najbardziej znanej ofiary Holocaustu – Anne Frank, której Dzienniki przeczytały miliony osób na całym świecie.
W 1933 roku Otto Frank wraz z żoną i dwiema córeczkami, Margot i Anne, w obawie przed represjami w ogarniętej nienawiścią do Żydów III Rzeszy podejmuje dramatyczną decyzję o porzuceniu ojczyzny i wyjeździe do Holandii. W Amsterdamie Frankowie szybko odnajdują swoje miejsce na ziemi, a widmo prześladowań wydaje się odległym snem.
W tym czasie kilkuletnia Anne spotyka swoją rówieśnicę, Hannah Goslar. Dziewczynki stają się nierozłączne, razem dorastają, poznają świat i przeżywają swoje pierwsze miłości. Anne jest pyskata, pewna siebie, lubi flirtować i dowodzić w grupie, co ogromnie imponuje nieco nieśmiałej Hannah.
Tymczasem nad Europą gromadzą się czarne chmury. W 1940 roku Hitler wypowiada wojnę neutralnej Holandii. Dwa lata później Frankowie znikają w tajemniczych okolicznościach, a rodzina Hanneli trafia do obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen. Pewnego dnia dziewczynka odkrywa, że tuż obok przebywa ktoś, kto jest jej najbliższy na świecie…
Agnieszka Zakrzewska - polska pisarka od ponad 20 lat mieszkająca w Królestwie Niderlandów. Niedoszły prawnik, z zamiłowania polonistka, z wyboru rekruterka. Zadebiutowała w 2018 roku powieścią obyczajową "Do jutra w Amsterdamie". Zakochana w krainie tulipanów i wiatraków, od pewnego czasu zgłębia bogatą historię tego kraju. Jej ulubionym okresem w dziejach ludzkości jest dwudziestolecie międzywojenne, a ukochanym miastem - pocięty liniami rozlicznych kanałów Amsterdam. Z wędrówek po jego urokliwych uliczkach zrodziła się dylogia historyczno-obyczajowa "Nigdy o tobie nie zapomnę" i "Obiecuje cię kochać". 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl