O nas

Odkąd się znamy, mamy ze sobą flow!

 

Według psychologii pozytywnej termin FLOW oznacza absolutne zaangażowanie się w wykonywaną czynność, stan niezakłóconej radości i uskrzydlenia. To doznanie pomiędzy euforią a głęboką satysfakcją. Tak właśnie się czujemy, gdy myślimy o naszym wspólnym projekcie – Wydawnictwie Flow.

Bestsellerowa pisarka Magdalena Witkiewicz i wieloletnia redaktorka, dyrektor zarządzająca jednego z wydawnictw, Anna Seweryn, postanowiły połączyć siły i razem wydawać książki.

Jesteśmy przekonane, że taki team gwarantuje sukces! Wiemy, jak wygląda cały proces, zarówno od strony autora, jak i od strony wydawcy. Co oczywiste, obie kochamy czytać, więc to, o czym marzy czytelnik, również nie jest nam obce. Pracujemy ze sobą od lat, znamy swoje mocne strony i słabości. Wiemy, że razem możemy więcej. Doskonale się dopełniamy, bo choć wiele nas dzieli, łączą nas priorytety i niestandardowe pomysły.

Nie chcemy być korporacją, naszych autorów pragniemy traktować jak najlepszych przyjaciół, a do ich powieści podchodzić z czułością. Wierzymy, że czasem mniej znaczy więcej. Pragniemy więc wydawać tylko takie książki, podczas czytania których poczujemy „to coś”! Poczujemy flow! A wiemy, że czeka na nas jeszcze wiele pięknych i mądrych historii, które z chęcią będziemy promować.


Magdalena Witkiewicz – bestsellerowa polska pisarka, urodziła się w 1976 roku. Studiowała w Gdańsku, kształcąc się w naukach ekonomicznych i marketingu. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim, Gdańskie Studium Bankowości i Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. Prowadziła firmę marketingową.

Debiut literacki Magdaleny Witkiewicz, Milaczek (2008), szybko znalazł wydawcę i zyskał wielką sympatię czytelników. Po sukcesie następnych powieści autorka podjęła decyzję o poświęceniu się wyłącznie karierze pisarskiej.

Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, opowiada o poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. Pisze książki dla dzieci i dla dorosłych. Każdy z tytułów sprzedaje się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

W 2014 roku Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi. W maju 2017 roku jej powieść Czereśnie zawsze muszą być dwie została Najlepszą Książką Roku 2017 portalu Lubimyczytac.pl. W 2022 roku Wizjer otrzymał nagrodę Złoty Kościej dla najlepszego kryminału roku 2021. Ta sama powieść została nominowana do nagrody Bestseller Empiku 2021 w kategorii Audiobook.

W Polsce sprzedało się już ponad milion egzemplarzy powieści Magdaleny Witkiewicz. Jej książki przetłumaczone zostały na języki wietnamski, angielski, rosyjski, litewski i niemiecki.

Od lat wierzy w to, że marzenia się spełniają, ale trzeba zawsze zrobić pierwszy krok. W październiku spełni się właśnie kolejne marzenie autorki – w kinach będzie można zobaczyć film na podstawie jej powieści Uwierz w Mikołaja.

Ania twierdzi, że styl Magdy jest niepodrabialny i nikt tak jak ona nie potrafi wzruszać czytelników!


 Anna Seweryn – rocznik 1981, rodowita gliwiczanka od lat zamieszkująca w Katowicach. Dumna mama dwojga dzieci i żywa poduszka dla dwóch kotek. Absolwentka filologii polskiej i socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Z branżą wydawniczą związana od kilkunastu lat. Polonistka z wyboru, redaktorka z przypadku.

Tuningowanie książek jest jej prawdziwym zamiłowaniem i oddaje się temu z precyzją operacji na otwartym sercu. Skażona dostrzeganiem literówek w każdym miejscu, przecinki wstawia równie mechanicznie, co oddycha. Zredagowała już kilkaset tekstów – powieści wszelkich gatunków, monografie naukowe (od górnictwa po historię sztuki), książki kulinarne, przewodniki, czasopisma branżowe etc.

Czasami się śmieje, że skończenie studiów podyplomowych z zarządzania zasobami ludzkimi pozwoliło jej głównie lepiej zorganizować swój warsztat pracy. Niektórzy twierdzą, że jest pracoholiczką, ale ona po prostu kocha to, co robi, a przecież pasjonat tak naprawdę nigdy nie jest w pracy.

Magda twierdzi, że Ania jest najlepszą redaktorką na świecie!


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl