Autorzy

 

Magdalena Witkiewicz

– bestsellerowa polska pisarka, urodziła się w 1976 roku. Studiowała w Gdańsku, kształcąc się w naukach ekonomicznych i marketingu. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim, Gdańskie Studium Bankowości i Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. Prowadziła firmę marketingową.

Debiut literacki Magdaleny Witkiewicz, Milaczek (2008), szybko znalazł wydawcę i zyskał wielką sympatię czytelników. Po sukcesie następnych powieści autorka podjęła decyzję o poświęceniu się wyłącznie karierze pisarskiej.

Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, opowiada o poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. Pisze książki dla dzieci i dla dorosłych. Każdy z tytułów sprzedaje się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

W 2014 roku Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi. W maju 2017 roku jej powieść Czereśnie zawsze muszą być dwie została Najlepszą Książką Roku 2017 portalu Lubimyczytac.pl. W 2022 roku Wizjer otrzymał nagrodę Złoty Kościej dla najlepszego kryminału roku 2021. Ta sama powieść została nominowana do nagrody Bestseller Empiku 2021 w kategorii Audiobook.

W Polsce sprzedało się już ponad milion egzemplarzy powieści Magdaleny Witkiewicz. Jej książki przetłumaczone zostały na języki wietnamski, angielski, rosyjski, litewski i niemiecki.

Od lat wierzy w to, że marzenia się spełniają, ale trzeba zawsze zrobić pierwszy krok. W październiku spełni się właśnie kolejne marzenie autorki – w kinach będzie można zobaczyć film na podstawie jej powieści Uwierz w Mikołaja.


 

Agnieszka Zakrzewska

 


- polska pisarka od ponad 20 lat mieszkająca w Królestwie Niderlandów. Niedoszły prawnik, z zamiłowania polonistka, z wyboru rekruterka. Zadebiutowała w 2018 roku powieścią obyczajową "Do jutra w Amsterdamie". Zakochana w krainie tulipanów i wiatraków, od pewnego czasu zgłębia bogatą historię tego kraju. Jej ulubionym okresem w dziejach ludzkości jest dwudziestolecie międzywojenne, a ukochanym miastem - pocięty liniami rozlicznych kanałów Amsterdam. Z wędrówek po jego urokliwych uliczkach zrodziła się dylogia historyczno-obyczajowa "Nigdy o tobie nie zapomnę" i "Obiecuje cię kochać". 


Propozycje wydawnicze 

Jeżeli napisałaś/ napisałeś swoją pierwszą powieść, uważasz, że jest świetna, napisz do nas (propozycjewydawnicze@wydawnictwoflow.pl)!

W krótkim mailu napisz, dlaczego powinnyśmy w ogóle się nią zainteresować i zacząć ją czytać. To nie ma być list motywacyjny, tylko po prostu nas przekonaj, że warto, byśmy rzucały wszystko i zatopiły się w lekturze. Jeżeli poczujemy z Tobą FLOW, odezwiemy się!

Jeżeli debiut literacki masz już za sobą, to również możemy porozmawiać.

Propozycje wysyłać najlepiej w plikach tekstowych (*.docx, *.doc, *.rtf) W pliku proszę podać adres e-mail i telefon, często przerzucamy plik na czytnik i to bardzo nam ułatwia zadanie.

Napisz na adres propozycjewydawnicze@wydawnictwoflow.pl i w temacie PROPOZYCJA WYDAWNICZA.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl