Autorzy

 

Magdalena Witkiewicz

– bestsellerowa polska pisarka, urodziła się w 1976 roku. Studiowała w Gdańsku, kształcąc się w naukach ekonomicznych i marketingu. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim, Gdańskie Studium Bankowości i Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. Prowadziła firmę marketingową.

Debiut literacki Magdaleny Witkiewicz, "Milaczek" (2008), szybko znalazł wydawcę i zyskał wielką sympatię czytelników. Po sukcesie następnych powieści autorka podjęła decyzję o poświęceniu się wyłącznie karierze pisarskiej.

Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, opowiada o poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. Pisze książki dla dzieci i dla dorosłych. Każdy z tytułów sprzedaje się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

W 2014 roku Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi. W maju 2017 roku jej powieść "Czereśnie zawsze muszą być dwie" została Najlepszą Książką Roku 2017 portalu Lubimyczytac.pl. W 2022 roku "Wizjer" otrzymał nagrodę Złoty Kościej dla najlepszego kryminału roku 2021. Ta sama powieść została nominowana do nagrody Bestseller Empiku 2021 w kategorii Audiobook.

W Polsce sprzedało się już ponad milion egzemplarzy powieści Magdaleny Witkiewicz. Jej książki przetłumaczone zostały na języki wietnamski, angielski, rosyjski, litewski i niemiecki.

Od lat wierzy w to, że marzenia się spełniają, ale trzeba zawsze zrobić pierwszy krok. Już niebawem spełni się kolejne marzenie autorki – w kinach będzie można zobaczyć film na podstawie jej powieści "Uwierz w Mikołaja".


 

Agnieszka Zakrzewska

 

- polska pisarka od ponad 20 lat mieszkająca w Królestwie Niderlandów. Niedoszły prawnik, z zamiłowania polonistka, z wyboru rekruterka. Zadebiutowała w 2018 roku powieścią obyczajową "Do jutra w Amsterdamie". Zakochana w krainie tulipanów i wiatraków, od pewnego czasu zgłębia bogatą historię tego kraju. Jej ulubionym okresem w dziejach ludzkości jest dwudziestolecie międzywojenne, a ukochanym miastem - pocięty liniami rozlicznych kanałów Amsterdam. Z wędrówek po jego urokliwych uliczkach zrodziła się dylogia historyczno-obyczajowa "Nigdy o tobie nie zapomnę" i "Obiecuję cię kochać". 


 

Małgorzata Garkowska


płocczanka z urodzenia. Pasjonatka fotografii i przyjaciółka kotów. Zawodowo związana z telekomunikacją, prywatnie mama trojga dzieci. Debiutowała jako poetka, pod panieńskim nazwiskiem Mielcarek. Od 2016 roku pisze prozę dla kobiet. W wydawnictwie Zysk i S-ka ukazały się powieści obyczajowe: Układanka z uczuć, Spotkamy się przypadkiem, Czego nie powiedziałam, Życie w spadku oraz Zapomnij o nim, natomiast w wydawnictwie Pascal saga rodzinna z historią w tle: Dzwony o zmierzchu: Wbrew wszystkiemu i Dzwony o zmierzchu: Ostatni portret. W 2022 roku wydała w wydawnictwie Flow rewelacyjną powieść z czasów powojnia – Wybór matki.


 

Tomasz Kieres